poniedziałek, 21 stycznia 2013

Zróbmy sobie wakacje

Prowadzenie własnej działalności wiąże się najczęściej z tym, że brakuje nam czasu na cokolwiek. Skupiamy się na prowadzeniu biznesu, na fakturach, podatkach, kosztach, obsłudze klienta i wszystkich tego typu sprawach, zapominając jednocześnie o sobie.
Zarabianie pieniędzy jest fajne, ale warto jednak spróbować zrobić swego rodzaju pauzę. Trzeba się zatrzymać, zresetować, by móc nabrać motywacji do dalszego działania.
Dla jednych taką pauzą będzie weekend poza domem z rodziną, dla innych tygodniowy wypad. Ważne jest jednak to, żeby nie myśleć o pracy.
Powiedzmy sobie szczerze. Jeśli mamy zaufanych współpracowników, którzy mogą przejąć nasze obowiązki podczas naszej nieobecności, to nasze oderwanie się o pracy nie spowoduje końca świata. On się na pewno nie zawali.
O tym, że motywacja do działania jest potrzebna, nie trzeba nikogo przekonywać. Dlatego tak ważna jest możliwość oderwania się od pracy. Warto o tym pamiętać nie tylko w kontekście swojej osoby, ale i naszych pracowników. Oni też potrzebują się oderwać od pracy, by nabrać świeżości. Dlatego też, jeśli nasz pracownik prosi nas o dzień wolnego, czy nawet kilka dni, a nie popsuje to za bardzo szyków naszej firmie, dajmy takiej osobie to wolne i nie dzwońmy do niej w tym czasie. Niech odpocznie, odreaguje. Czasem jeden, dwa dni też wystarczą do tego, aby z większą ochotą przyjść do pracy w kolejne tygodnie, miesiące.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz