środa, 28 września 2011

Bez rewolucji na początku

Image: photostock / FreeDigitalPhotos.net
Wielu z nas, początkujących przedsiębiorców, ma wiele pomysłów dotyczących swojej działalności. Często liczba pomysłów przerasta nasze możliwości i chcielibyśmy je wszystkie wdrożyć w życie. Czy to dobre rozwiązanie?
Moim zdaniem nie. Choć sam mam wiele koncepcji na przyszłość, staram się nie robić wszystkiego na raz. Stwierdziłem, że lepiej rozwinąć jedną rzecz, a gdy ta już dobrze się zakorzeni, pomyśleć o następnej, a potem jeszcze jednej i jeszcze jednej. Chodzi o to, żebyśmy to co robimy, robili naprawdę profesjonalnie.
Nie powinno być tak, że stworzymy firmę o 20 profilach, a potem nie mamy czasu na to, by odpowiadać klientom na pytania czy realizować poprawnie zamówienia (daję tutaj przykład sklepów internetowych z allegro, gdzie często kontakt ze sprzedawcą jest utrudniony, ponieważ on się zajmuje wszystkim, oprócz profesjonalnego podejścia do klienta).
Według mnie tak być nie powinno. Kiedy decydujemy się na działalność musimy mieć na względzie fakt, że to klient jest dla nas priorytetowy. Bez względu na wszystko. Niestety, w chwili obecnej tak nie jest. Często przekonuję się o tym robiąc zakupy przez allegro. Czasami się zastanawiam, jak to jest, że ta firma jeszcze funkcjonuje, skoro nie działa ona tak, jak powinna?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz