niedziela, 18 września 2011

Biznes dla odważnych?

http://www.flickr.com/photos/23065375@N05/2247354856/sizes/m/in/photostream/
Założenie jakiegokolwiek biznesu wymaga odrobiny odwagi. Ta kwestia nie podlega jakimkolwiek wątpliwościom, ponieważ wiąże się ona z ryzykiem. A jak wiadomo, nie każdy je lubi podejmować.
Dla wielu osób praca na spokojnej posadce jest szczytem marzeń. Osoby te nie mają żyłki hazardzisty, nie lubią podejmować ryzyka. Pełnią szczęścia jest dla nich spokojna praca (najchętniej od 7.00 do 15.00), która jest pozbawiona niepotrzebnego, ich zdaniem, stresu. I trudno się z takimi osobami nie zgodzić. Stabilizacja jest w życiu bardzo ważna i takie osoby trzeba zrozumieć.
Jest też druga część naszego społeczeństwa (w sumie nie naszego), która jest w mniejszości. Są to przedsiębiorcy, którzy podjęli ryzyko. Zdecydowali się na to z różnych względów (chęć wzbogacenia się, chęć uatrakcyjnienia swojego życia, potrzeba zarządzania zespołem i wiele innych).
Są to osoby odważne, ponieważ zdecydowali się na podjęcie ryzyka. A tych, przy prowadzeniu działalności nie brakuje. Po pierwsze, inwestuje się własne, często ciężko zarobione pieniądze. Po drugie, próbuje się wdrożyć w życie pomysł, co nie jest wcale łatwe. Po trzecie, jest się odpowiedzialnym za ludzi, których się zatrudnia. Po czwarte, trzeba iść za rynkiem i walczyć każdego dnia - o klientów, o zadowolenie pracowników, o dobrą organizację. Są też inne problemy, jak na przykład instytucje ZUS, US, urzędy, papierki i masa innych problemów, o których najczęściej pracownicy na etacie nie myślą, bo nie mają takiej potrzeby.
Kto zatem powinien decydować się na otwarcie działalności? Na pewno osoby z pomysłem. Kolejna rzecz, to posiadanie jakiegokolwiek kapitału, bo całkowite finansowanie działalności z kredytu może okazać się zabójcze. Aby otworzyć działalność konieczna jest też cecha wojownika, który nie poddaje się i walczy dalej z rozmaitymi przeciwnościami losu. Niesłychanie ważna jest determinacja oraz ambicja. Tutaj jednak istotne jest też wsparcie rodziny, przyjaciół, bo często jest tak, że jedna osoba (najbliższa) jest w stanie zabić w człowieku jakikolwiek pomysł.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz