wtorek, 20 września 2011

Gotowość na wyzwania i wyrzeczenia

http://www.flickr.com/photos/barackobamadotcom/2726187638/sizes/z/in/photostream/
Prowadzenie działalności gospodarczej ma swoje rozliczne plusy, ale ma też niemało minusów. Do nich z pewnością zaliczymy konieczność poświęceń.
Jeśli decydujemy się na prowadzenie działalności, musimy w to włożyć całe serce. Nie można bowiem skutecznie działać na pół gwizdka. O czym mówię?
Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że działalność gospodarcza (zwłaszcza w początkowej fazie) to nie jest praca etatowa od 7.00 do 15.00, gdzie już o 14.55 czekamy ubrani przed drzwiami i jesteśmy gotowi do wyjścia, jak ma to miejsce w wielu urzędach. Tak naprawdę, prawdziwa praca zaczyna się właśnie później.
W normalnych godzinach zajmujemy się tym, czego dotyczy profil naszej działalności. A wszystko zaczyna się wieczorem. Wówczas poświęcamy swój czas na przemyślenia, analizę tego co zrobiliśmy i tego co dopiero zamierzamy zrobić. Edukujemy się w zakresie działalności, a także myślimy, jak pozyskać klientów, jak utrzymać tych, których posiadamy, itp.
Jest naprawdę wiele takich spraw, które zabierają nam masę czasu, ale jest to wymóg. Żeby dobrze wystartować potrzeba wyrzeczeń i to niemałych. I to jest właśnie wyzwanie dla nas.
W dalszej perspektywie te działania są kluczowe dla naszej działalności, bo to jest dla nas być albo nie być. Jeśli nie zdobędziemy klientów i nie uszczęśliwimy ich, mamy małe szanse na to, że oni do nas wrócą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz